Nasz konfigurator zawiera wiele ułatwień do edycji szablonów email & newsletter.

Aktualny podgląd zmian w szablonie.

Podczas edycji szablonu, użytkownik widzi jak prezentuje się szablon w trakcie zmian. W każdym momencie jest wstanie dodać nowe elementy do juz domyślnych modułów z listy. Nasze szablony, posiadają nawet 27 sekcji do wykorzystania i można je dublować, dlatego dodaliśmy możliwość wyczyszczenia sekcji i zaczęcia od zera.

Ogromna ilość możliwych wariacji sekcji.

Dzięki systemowi modułów, nasze szablony można rozbudowywać o dodatkowe sekcje. Wystarczy z lewego menu wybrać zakładkę moduły aby tworzyć własny unikalny szablon email. Można mieszać sekcje oraz je duplikować jeżeli jest taka potrzeba.

Zmiana wyglądu poszczególnych elementów modułu.

Dzięki systemowi modułów, nasze szablony można rozbudowywać o dodatkowe sekcje. Wystarczy z lewego menu wybrać zakładkę moduły aby tworzyć własny unikalny szablon email. Można mieszać sekcje oraz je duplikować jeżeli jest taka potrzeba.

Edycja globalnych ustawień szablonu.

Użytkownicy pisali do nas wiadomości, że szablon im się bardzo podoba i potrzebują tylko kosmetycznych zmian takich jak : zmiana koloru tekstów, przycisków, obramowań czy tła sekcji. Zmiany w dużej ilości sekcji zajmują dużo czasu, więc wprowadziliśmy globalne warotści. Wystarczy zmiana 5 opcji aby szablon był gotowy do kolorystyki firmy.

Edycja treści i zdjęć.

Dużym ułatwieniem w konfiguratorze, jest dodany edytor tekstowy podobny do WORD’a. Dzięki niemu, można edytować: kolory tekstu, zmieniać czcionki, dodawać podkreślenia, kursywy, pogrubienia. Po kliknięciu na zdjęcia, edytor zmienia się w edytor obrazków, lecz można w niego wprowadzić tylko linki i opisy. Nasz serwis nie przechowuje zdjęć multimedialnych, dlatego wymagane jest wstawienie dokładnego linku do zdjęcia umieszczonego na serwerze online lub serwisach typu Imgur lub Imageshack.

Podgląd wyglądu szablonu email & newsletter przed wysyłką.

W menu konfiguratora dodany jest przycisk „Podgląd”. Po jego naciśnięciu pokażą się nowe opcje pozwalające podejrzeć szablon w wersji na tablet i telefon. Warto przed eksportem pliku upewnić się, że całość wygląda spójnie i nie ma błędów wyświetlania. Oczywiście wersje podglądu, są to wersje działające na nowych klientach pocztowych takich jak Mozilla Tunderbird lub nowoczesnych aplikacjach do odbierania poczty. Różnice mogą wystąpić dla wersji Outlook lub Gmail dla systemu Android.

Drag & Drop sekcji.

Przykładem dużych serwisów nasz konfigurator posiada opcję przeciągania i upuszczania modułów do widoku szablonu jak i pomiędzy sekcjami.

Edycja kodu HTML i CSS.

Dla developerów konfigurator posiada wbudowany edytor kodu szablonu. Pozwala na 100% ingerencję w strukturę i kod, po zmianach wystarczy zapisać szablon.