Dodawanie zdjęć do szablonu newsletter

Budując szablony wiadomości e-mail, zawsze pozostaje ten sam problem, gdzie i jak przetrzymywać zdjęcia, które uzupełnią naszą ofertę, aby zwrócić uwagę potencjalnego klienta. Jeśli już wpadniemy na jakiś pomysł, zostaje jeszcze kwestia, aby w łatwy sposób je dodać do kodu HTML naszego szablonu.

Wiadomo, że nie każda osoba jest i chce mieć trochę praktyki programistycznej, choć HTML to nie programowanie w czystej formie, a raczej proste zagnieżdżenia między selektorami :). Polecam spróbować swoich sił, ta wiedza nie uleci nigdy, a bardzo często się przydaje, nie tylko do szablonów e-mail, ale też podczas edytowania treści na stronach internetowych.

Wracając od wstępu do programowania i problemów z edycją szablonów, przejdźmy do clue artykułu.

Od paru lat na rynku jest fajny trend budowania wiadomości e-mail do kampanii newsletter w serwisach do tego zbudowanych, takich jak popularne w Polsce FreshMail, GetRespone oraz Mailchimp.

Marka Maesto nie staje w konkurencji do tych kolosów rynkowych, stara się udowodnić, że da się zbudować oryginalne kreacje e-mail z zachowaniem standardów różnych klientów poczty.

Dzięki rozbudowanym możliwościom, serwisy o których wspomniałem, przetrzymują w chmurze dostęp do zdjęć załączonych do wiadomości e-mail, co eliminuję potrzebę kombinowania przez użytkowników.

Natomiast co, jeśli nasza lista subskrybentów jest mała i nie korzystamy z takich serwisów a szkoda nam wydawać dodatkowych funduszy na bezcelowe posiadanie tam konta?

Odpowiedź jest prosta, można to rozwiązać na dwa sposoby:

  • Dodać zdjęcia do swojego serwera, tam, gdzie przetrzymujemy stronę www, jeśli posiadacie system CMS WordPress, to wgrywacie zdjęcia do menadżera i kopiujecie link.
  • Skorzystać z serwisów do przetrzymywania zdjęć publicznych w chmurze. Po dodaniu zdjęcia kopiujecie tylko link, który zostanie wygenerowany. Minusem jest brak prywatności, inne osoby mogą z tych zdjęć skorzystać.

Przestrzegamy nad wysyłaniem dużych ilości wiadomości e-mail z własnej skrzynki z uwagi na możliwość dostania się na listę spamową firm zewnętrznych, wtedy nigdzie nie dojdzie wasza poczta.

Konfigurator Maesto w wersji 2 będzie miał możliwość wgrywania zdjęć do szablonu e-mail, a zdjęcia będą powiązane z kontem. Przyspieszy to tworzenie i uzupełnianie szablonów do eksportu z naszego serwisu.